22. 4. 2015, na Svetovni dan Zemlje, so se okoljsko najbolj angažirani učenci v spremstvu učiteljic Katarine Vodopivec Kolar in Jasne Zorenč odpravili z vlakom v Ljubljano na praznovanje Dneva Zemlje. Šola je že drugič prejela priznanje: Planetu Zemlja prijazna šola, letos s posebnim poudarkom na sodelovanju v pisanju okoljevarstvenih člankov, objavljenih na eko-generaciji. Za to so učenci prejeli nagrado ogleda studijev časopisne hiše Delo. Posebno sta bila nagrajena najuspešnejša učenca pri pisanju okoljevarstvenih člankov, prejemnika srebrnega priznanja na državni ravni na tekmovanju Zeleno pero: Matic Ulčar iz 8.c in Hana Glumac iz 7.c.

Pred slovesno podelitvijo prizanj so si učenci kot nagrado za sodelovanje ogledali mednarodno priznano gostujočo razstavo na Gospodarskem razstavišču: 1001 izum. V svetovnem letu svetlobe (o tej temi so pisali strokovne članke za Zeleno pero) je razstava “razsvetlila” naše nepoznavanje “mračnega srednejga veka”, ki je bil nasprotno v islamskem svetu “zlati vek”. Na interaktivni razstavi so učenci zelo uživali in z veseljem širili svoja obzorja o izumih iz preteklosti, ki krojijo današnje vsakdanje življenje.