V sredo, 20. aprila 2016, smo imeli učenci drugega razreda športni dan. Zjutraj smo se zbrali v učilnici in se pred odhodom pogovorili o poti, ki je pred nami. Dogovorili smo se, da bomo med hojo previdni in se bomo držali dogovorjenih pravil. V nahrbtnike smo dali šolsko malico in se odpravili na pot. Sonce je že dokaj toplo sijalo in z veseljem smo zavili proti Kamniški Bistrici.

Med potjo smo si ogledovali cvetočo naravo in poslušali prepevanje ptic. Od daleč smo videli tudi čistilno napravo in jo prepoznali po neprijetnih vonjavah.

Potrebno je bilo tudi poskrbeti za energijo. Z veseljem smo se lotili šolske malice in prigrizkov, ki smo jih prinesli od doma.

Ob avtocesti smo se po poljski stezi približevali končnemu cilju. Zelo smo uživali, ko so nam mimovozeči  vozniki avtomobilov  ter vozniki kamionov veselo trobili. Pomahali smo jim in se približevali nadhodu. Šli smo čez nadhod in prispeli do kraja Šentpavla.

Sprehodili smo se skozi majhno vasico in poslušali bitje ure v zvoniku tamkajšnje cerkve. Ura je bila ravno enajst. Našo pot smo nadaljevali nazaj proti šoli. Vmes smo se še dvakrat ustavili in malo popili.

V šolo smo se vrnili ob 12 uri in 30 minut.

Zapisala in fotografirala: Magda Mihelčič