V sredo, 14. 10. 2015 so se tri učenke naše šole in njihova mentorica, Lučka Berlot, udeležile 8. tradicionalnega kiparskega srečanja na OŠ Col. Namen tega tradicionalnega kiparskega srečanja je, da se učenci spoznajo z lesom kot kiparskim materialom, saj v okviru rednega pouka likovne umetnosti to ponavadi ni mogoče. Vse tri učenke naše šole so se s klesanjem lesa srečale prvič, ampak jim je šlo delo odlično od rok. Skico kipa so izdelale že v šoli, na srečanju pa so jo pokazale gozdarju, ki je po njihovih navodilih z motorno žago v grobem izrezal obliko iz hloda lipe. Nato so se dekleta lotila klesanja in brušenja. Za časopis, ki je nastajal vzporedno s kiparskim srečanjem so povedale, da jih kar malo bolijo roke, sicer pa jim je les všeč, saj jih spominja na naravo. Med samim delom so si učenci lahko vzeli tudi nekaj časa za spoznavanje sovrstnikov in za opazovanje dela akademske kiparke Teje Curk Sorta, ki je v istem prostoru klesala svoj kip. Kiparsko druženje se je zaključilo s simbolično otvoritvijo razstave izdelkov in podelitvijo priznanj sodelujočim.