Select Page

V decembru smo izvedli osnovni peturni tečaj za nedralce, ki je potekal od 17.12. do 22.12.2015. Tečaja se je udeležilo 7 učencev in učenk iz prvih razredov. Tečaj drsanje je izvajala profesorica športne vzgoje Matjašič Pija, preko športnega društva Migimal. Prvi dan smo izvedli drsanje kar za šolo in sicer na sintetičnem ledu. Preverili smo ustreznost opreme ter se naučili kako pravilno pasti ter se nato tudi pobrati. Ostale štiri dni, pa smo hodili na domžalsko drsališče. Iz šole smo se peš ob 14.30 uri odpravili proti drsališču, kjer smo ob prihodu najprej iz avta pobrali drsalno opremo ter si jo nadeli kar pred drsališčem tako, da smo bili malo čez 15.00 uro že pripravljeni na drsanje. Učenci so se tekom petih ur naučili pravilnega padanja ter vstajanja, osnovnega drsalnega koraka, zaustavljanja, slaloma med stožci, limonce, različne ravnotežne položaje (lastovka, drsanje  po eni drsalki), učili smo se tudi drsanja vzvratno. Poleg različnih igre pa smo se naučili tudi pravil vedenja na drsališču (drsalna smer, varno drsanje ipd.). Z drsanjem smo končali ob približno 15.45 uri ter se nato še preobleki. Večino otrok so na drsališču pobrali starši, z nekaterimi pa smo vrnili v šolo. Zadnji dan drsalnega tečaja  so učenci prejeli tudi diplome.

 

(Skupno 229 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost