Select Page

V dveh terminih, in sicer od 14. do 16. 12. ter od 16. do 18. 12. 2015, so se učenci vseh štirih oddelkov drugega razreda odpravili v šolo v naravi v spremstvu učiteljic. Pot nas je izpred šole vodila v Belo krajino. Tam smo se nastanili in spoznali nove učitelje, ki so nam tri dni na zanimiv način predstavljali različne dejavnosti. Tako smo se preko tehniškega dne seznanili z ljudskimi običaji Bele krajine. Naučili smo se ljudski ples ob pesmi  Pobelelo pole, izdelali izdelek iz gline – pisanico in se igrali Pastirske igre. V okviru naravoslovnega dne smo začutili naravo in se sprehodili po učni poti Divji potok. V okviru športnega dne so se najpogumnejši učenci sankali po travi, se preizkusili v Lovu na lisico, spoznali različne Orientacijske igre in vsak učenec je čim bolj  spretno izvajal igre – Igre brez meja. Vsak večer, po zelo okusni večerji,  smo se odpravili tudi na sprehod s petrolejkami ali vsak s svojo svetilko. Zadnji večer smo sprehod zaključili s pesmimi, ki smo jih prepevali ob tabornem ognju.

V domu Lipa smo preživeli tri prijetne, igrive, zabavne, pohodne in ustvarjalne dni. Imeli smo se lepo ter se vsi polni lepih in prijetnih spominov vrnili v domače okolje, kjer so učence  pred šolo pričakali njihovi starši.

Slike iz šole v naravi si lahko ogledate tule.

 

Zapisali vodji ŠVN: Anita Tancik in Angelina Bolta

(Skupno 94 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost