Select Page

Prvošolci so najprej poslušali pravljico Čarobna voda . Nato smo se pogovarjali zakaj vse potrebujemo vodo, in spoznali, da jo za eno umivanje rok porabimo približno pol litra. Toliko vode smo si natočili v plastenke in se podali na pot ob Kamniški Bistrici in Rači. Kot že ime pove, je Hoja za vodo, hoja v naravi in če je le možno v smeri vodnega izvira. To je simbolična gesta, s katero želimo pokazati, da se je za pitno vodo treba potruditi. Glavno vodilo je ozaveščanje na področju oskrbe s pitno vodo, z gibanjem, s hojo.

Ob koncu našega pohoda smo bili vsi enotnega mnenja, da smo lahko srečni, ker imamo vodo vseskozi pri roki. Zdaj bomo še bolj cenili vodo, ki nam priteče iz pipe in jo lahko brez strahu pijemo.

Zapisala: Veronika Šporar

(Skupno 64 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost