Select Page

Sedmošolci so bili na ekodnevu zelo aktivni. Polovico dneva dejavnosti so izvedli na terenu, ko so z učiteljicama Dašo Sojer in gostjo Nevo Rebolj, ki je pripravila vse aktivnosti za učence v okviru doktorske naloge, raziskovali lastnosti Kamniške Bistrice. Izvedli so kemijsko analizo vode, izmerili temperaturo in pH vode ter opazovali vodne živali in rastline, ki določajo kakovost vodnih virov. V šoli so učenci v drugi polovici ekodne v skupinah samostojno izvajali različne poskuse, ki so opozorili na problematiko onesnaževanja vode, pod mentorstvom učiteljic Ade Švegelj in Katarine Vodopivec Kolar. Ob poročanju o ugotovitvah eksperimentalnega delo na koncu smo poglobili različne okoljske probleme povezane z onesnaževanjem vodnih virov. Učenca videokrožka sta aktivnosti tudi posnela in bosta pripravila video gradivo o ekodnevu.

Zapisala: mag. Katarina Vodopivec Kolar

(Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost