Select Page

Učenci 9. razreda so za eko dan razdelili v tri skupine. Ena je obiskala JKP Prodnik in vodohran na Šumberku. V JKP Prodnik so se seznanili s porabo vode na dan in na mesec. Izvedeli so, da se največ vode porabi poleti za zalivanje in za kopališča, najmanj pa pozimi. Zvedeli so tudi, da narašča trend varčevanja z vodo. Poraba vode se je v naši občini zmanjšala za 2%. Na to je vplivala višja cena vode. Predstavnik JKP Prodnik je učence seznanil tudi s tem, da vodo da vodo redno pregledujejo, da je ni potrebno razkuževati in da v Domžalah pijemo dobro vodo in da je bed boljšimi vodami v Sloveniji. Učenci so si ogledali tudi vodohran na Šumberku in izvedeli, da je to zaloga vode za slučaj večjega požara ali okvare na napeljavi vodovoda.

Dve skupini učencev sta obiskali črpališče vode. Ena na Mengeškem polju in druga na Kolovcu. Seznanili so se z globino črpališč, količino načrpane vode in načinom oskrbe z vodo Domžal in okolice.

Zapisala: Mojca Kanduscher

(Skupno 57 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost