V sredo, 8. 6. 2016, smo se učenci 5. razreda,  ki obiskujemo krožek Šola razmišljanja udeležili zaključne ekskurzije v Arboretum. Odpeljali smo se v Voljči Potok, kjer smo si najprej ogledali razstavo prizorov iz pravljic. Vse je bilo narejeno iz slame.

Nato smo nadaljevali ogled  na razstavi orhidej,  kaktusov in  na koncu še metuljev.

Ko smo si ogledali vse razstave, smo šli  do rozarija, kjer cvetijo vrtnice vseh barv. Odpočili smo se na klopcah in pojedli malico in različne priboljške. Z ogledom smo nadaljevali pri ribniku, kjer smo opazovali številne ribe. V kavarni smo si privoščili sladoled.  Zelo zanimiva je bila  razstava dinozavrov. Razstavljeni dinozavri so v naravni velikosti in nekateri so ogromni.  Večina punc se je  usedlo v senco pod drevo in so se pogovarjale, fantje pa smo igrali nogomet. Na poti do igrišča smo našli mrtvega krta in ga pozneje pokopali. Na igralih smo počeli različne stvari, punce so večino časa skakale na trampolinu, fantje pa smo se igrali vojake, se skrivali v labirintu, se gugali in podobno. Obisk smo zaključili ob 15. uri. Odšli smo proti izhodu, kjer so nas čakali starši.

Meni je bil izlet všeč, in bi ga ponovil.

Lev Glumac, 5. c

(Skupno 158 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost