Select Page

V torek, 21. 11. 2017 so devetošolci odšli na ekskurzijo v Rogaško Slatino in Krapino.

V  Rogaški Slatini so obiskali Steklarno Rogaška, ki je ena izmed vodilnih proizvajalcev izdelkov iz gladkega in brušenega svinčenega stekla na svetu. Spoznali so zgradbo stekla, opazovali steklopihače in brusilce stekla ter občudovali številne izdelke.

V Kozmetiki  Afrodita  so z zanimanjem spremljali prikaz nege mladostniške kože na svojem sošolcu in se seznanili z izdelki, ki v visokem deležu vsebujejo naravne sestavine.

V Krapini na Hrvaškem so obiskali Muzej krapinskih neandertalcev, ki velja za najbogatejše najdišče na svetu. Ogledali  so si film o življenju prednikov v prazgodovini, spremljali prikaz nastanka vesolja od Velikega poka do nastanka Zemlje. Presenetile pa so jih skulpture pračloveka v naravni velikosti.

(Skupno 99 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost