Select Page

V četrtek, 1.2.2018 je bil za učence 1. razreda kulturni dan. Ogledali so si živo risanko Severni sij v Kulturnem domu Franceta Bernika Domžale.

Risanka je bila poučna in učencem nova. Nastopali so trije pripovedovalci, en risar, ena glasbenica. Pripovedovalci so pripovedovali tri pravljice iz severnih dežel, ki tako zvočno kot likovno nastajajo vsakokrat sproti pred zbranim občinstvom. Severne dežele so mrzle, razen takrat, kadar so tople. Gorate so, razen tam, kjer se prelijejo v morje. V njih živijo pametni ljudje, ki včasih naredijo tudi kakšno neumnost in čudežna bitja, ki spletajo svoje zgodbe z njihovimi. Tako gredo stvari na severu, zdaj po svetlem, zdaj v temí in kdor ima za malo sreče, ga obsije še sever sij.

                                                                                    VESNA PUNGERČAR VERBIČ

(Skupno 60 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost