Select Page

V petek, 11. 12. 2015, so imeli učenci 2. razreda kulturni dan z naslovom Filmska vzgoja. Najprej smo se odpravili v kulturni dom Franca Bernika, kjer nas je nagovorila animatorka. Z otroki se je pogovorila o tem, kaj sploh potrebujemo za ogled filma. Nato smo si ogledali osem kratkih risanih filmov. Po vsakem filmu je sledil kratek razgovor o vsebini in nastanku risanke. Po ogledu smo se vrnili v šolo, kjer smo ob vodenju animatorke izdelali Flip-book. To je knjižica s šestnajstimi sličicami z minimalnimi razlikami, ki so potrebne za en kader pri filmu.

Otroci so zelo uživali v gledanju risanih filmov, radi so sodelovali v razgovorih ter bili dejavni na delavnicah. Hkrati pa so spoznali marsikaj novega o nastajanju risanega filma.

 Vodja kulturnega dne: Irena Pirš

(Skupno 133 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost