Select Page

Na pustni torek, 9. 2. 2016, smo učilnice 2. razreda napolnile le razigrane in nasmejane maškare. Učencev in učiteljic ta dan ni bilo opaziti. Le kam so odšli?

Ker smo se maškare videle prvič, smo se morale najprej spoznati in predstaviti. Po predstavitvi smo odšle v veliko telovadnico na vodeno skupno rajanje, ki nas je zelo utrudilo. Lačne in žejne smo se vrnile v učilnico, kjer je že dišalo po pustnih krofih.

Krofi so nam spet dali energijo za delo. Pogovorile smo se o značilnih slovenskih maskah, pustnih karnevalih in si ogledale nekaj zanimivih primerov.

Za pusta pa so se skrile in poveselile tudi besede. Spretne maškare smo jih poiskale na učnem listu, v vseh smereh, tudi nazaj in diagonalno. Po uspešnem iskanju pustnih besed smo spet odšle iz učilnic, tokrat kar po šolskih hodnikih in drugih učilnicah.

To je bil dan veselja, norčij, poskakovanja, plesa, petja in smeha. Z vsem tem smo poskušale pregnati zimo in priklicati pomlad. Upamo, da nam je uspelo.

 Zapisala in fotografirala: Aleksandra Starin

Spodaj je le nekaj utrinkov. Vse slike iz pustnega rajanja si lahko ogledate na povezavi tule.

 

(Skupno 142 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost