Select Page

V ponedeljek, 16.1.2017, smo imeli učenci drugih razredov kulturni dan. Ob 8.30 smo se z dvema avtobusoma odpeljali v Ljubljano do Lutkovnega gledališča. Ogledali smo si lutkovno predstavo z naslovom »Ostržek«.

Znameniti Ostržek je vesel in navihan fant, ki ga nemirni duh vodi iz dogodivščine v dogodivščino. Mora skozi svet skušnjav, dolžnosti, slave, razkošja in zabave, da lahko razvije svojo človeškost ter iz lesenjačka postane fant. Njegovo popotovanje je upodobljeno v obliki senčnega gledališča, ročnih lutk, marionet in naglavnih mask. Predstava je trajala 60 minut.

Po predstavi smo ob 11. 20 prišli nazaj v šolo. Malica nam je zelo teknila, saj smo bili že zelo lačni. Pogovorili smo se o vsebini Collodijeve knjige, po kateri je nastala zelo zanimiva lutkovna predstava. V zvezke smo zapisali nekaj stavkov o predstavi in narisali najljubši del vsebine. Na delovnih listih smo barvali prizore iz Ostržkovih dogodivščin.

Učencem je bila predstava in Lutkovno gledališče Ljubljana zelo všeč.

Zapisala vodja kulturnega dne:Magda Mihelčič

(Skupno 164 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost