Select Page

V torek, 12.3., smo imeli z učenci tretjega razreda na OŠ Domžale kulturni dan. Učiteljice smo učence pripravile na obisk umetniškega dogodka ter jim predhodno predvajale posnetke glasbenih del, ponovili glasbila v orkestru in bonton ter se pogovorili o simfonični matineji GMS. Nato smo se po malici z učenci odpravili v Ljubljano, kjer smo v Cankarjevem domu prisluhnili pravljici o skrivnosti glasbenega sveta: Izgubljena paličica vile Apolonije. Doživeto je to pravljico povezovala igralka Dunja Zupanec, ki je s tekstom poslušalce skozi dogodivščine glavne junakinje vile Apolonije popeljala v svet orkestrskih zvokov, različnosti inštrumentov in inštrumentalnih skupin. Dirigentka Mojca Lavrenčič pa je s taktirko vodila Simfonični orkester Slovenske filharmonije.

Ob poslušanju so učenci spoznavali in utrjevali orkestrski zvok, osnovne elemente glasbe, nekatere glasbene pojme ter inštrumentalne skupine. Nekaterim učencem smo preko predstave omogočile, da so prvič v živo videli in slišali te skupine glasbil in simfonični orkester.

Nad umetniškim dogodkom so bili učenci navdušeni.

(Skupno 76 obiskov, današnjih obiskov 1)