Select Page

Učence tretjih razredov smo učiteljice zadnji dan v marcu odpeljale v Cankarjev dom v Ljubljano. Tam smo si ogledali koncert Izgubljena paličica vile Apolonije.

Vila Apolonija je skozi pravljično zgodbo poslušalce popeljala v svet klasične glasbe. Ob tem so učenci spoznavali in utrjevali orkestrski zvok, osnovne elemente glasbe, nekatere glasbene pojme ter inštrumentalne skupine. Godala, tolkala, trobila, pihala in instrumenti s tipkami so se jim predstavili v znanih odlomkih skladb od baroka do sodobnosti. Nekaterim učencem  pa smo preko koncerta omogočile, da so prvič v živo videli in slišali te skupine glasbil in simfonični orkester.

Koncert je bil  učencem všeč. Najbolj zanimiva skladba jim je bila zaigrana na tolkala, najbolj dejavni  pa so bili pri skladbi Georga Bizeta: Suita Carmen št. 2, kjer so učenci aktivno sodelovali z lastnimi glasbili.

Po končanem koncertu smo pomalicali in se odpravili na sprehod po Ljubljani, kjer smo si ogledali veliko zanimivosti.

 Zapisala in fotografirala: učiteljica Anita Tancik

(Skupno 177 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost