Select Page

V petek in ponedeljek, 27. 5. in 20. 5. 2019 so bili učenci 5. razreda v Kamniku, po dva oddelka dnevno: 5.a in 5.c v petek, 5.b in 5.i v ponedeljek.

Obiskali so Medobčinski muzej Kamnik, grad Zaprice, si ga ogledali z vodstvom in  aktivno sodelovali v delavnici Od gline do kovine.

Učenci so si ob risarskih rekonstrukcijah ogledali, kako so v prazgodovini živeli ljudje. Preizkusili so ročni mlin – žrmlje – za mletje žit. Na statvah so tkali. Z vejami so gradili steno hiše. Iz gline so na prazgodovinski način izdelali glineno posodico. Izkopavali so v arheološkem peskovniku, dokumentirali arheološke plasti in najdbe, prepoznavali najdene predmete, jih čistili, opisali in narisali.

Tako so praktično nadgradili  vsebine pri predmetu družba v 5. razredu.

Darinka Kovač

(Skupno 108 obiskov, današnjih obiskov 1)