Select Page

Z učenci smo se odpravili v Ljubljano, kjer smo si v Cankarjevem domu ogledali simfonično matinejo, dnevu pa dodali še zgodovinsko noto. V okviru sledne smo z učenci 7. razreda v štirih skupinah odšli na voden ogled po Ljubljani in spoznali sledi srednjeveškega mesta. S pomočjo slikovnega gradiva so si lažje predstavljali, kako je srednjeveško mesto nastajalo in se spreminjalo. Pot jih je vodila po Starem, po Mestnem in po Novem trgu.

Po malici smo peš odšli proti Cankarjevemu domu, kjer smo slišali izseke iz oper, operet in muzikalov domačih in tujih avtorjev. Spoznali so nekatera nova imena glasbenih ustvarjalcev in odlomke iz njihovih izbranih odrskih vokalnoinstrumentalnih del, ter se seznanili z nekaterimi novimi glasbenimi pojmi.

Nekaj utrinkov s kulturnega dne si lahko ogledate na spodnjih slikah.

 

(Skupno 51 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost