Select Page

Z učenci smo se odpravili v Ljubljano, kjer smo si v Cankarjevem domu ogledali simfonično matinejo, dnevu pa dodali še zgodovinsko noto. V okviru slednje smo z učenci 8. razreda v štirih skupinah odšli na voden ogled Ljubljanskega gradu z naslovom Časovni stroj. »Časovni stroj« udeležence na vodenem ogledu popelje skozi šest prelomnih obdobij, ki so zaznamovala zgodovino Ljubljanskega gradu in razvoj našega mesta. Na vsaki od »časovnih postaj« jih pričaka druga osebnost in jim predstavi »svoje« obdobje.

Po malici smo s pridom izkoristili toplo marčevsko jutro in peš z gradu odšli proti Cankarjevemu domu, kjer smo se na simfonični matineji seznanili slovensko filmsko glasbo, ki jo je  izvajal Simfonični orkester RTV Slovenija, OPZ RTV Slovenije s solistoma (citrami in harmoniko).

Nekaj utrinkov s kulturnega dne si lahko ogledate na spodnjih slikah.

 

(Skupno 82 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost