Select Page

V ponedeljek,  20. 11.  2017, smo za učence osmih razredov izvedli kulturni dan na temo Zlati rez  in Fibonaccijeva števila v likovni umetnosti in strukture posameznih oblik, ki jih opazimo v naravi.

Učenci so spoznali geometrijske strukture zlatega reza, ki so ga že uporabljali v antiki na področju arhitekture in pri določanju idealnih razmerij človeškega telesa. To idejo o harmoničnem razmerju med manjšim in večjim delom neke celote so prenesli v obdobje renesanse, kasneje pa so ga umetniki uporabljali kot pravilo likovne kompozicije.

Učenci so kreirali novoletne voščilnice po lastni zamisli, vendar so upoštevali pravilo zlatega reza in ustvarjali  Fibonaccijevo  zaporedje – spirale. Pri  tem  so  oblikovali in izluščili zanimive strukture .

Nastale so izjemne likovne kompozicije, kot kalejdoskop, ki je izvir neskončnih neponovljivih oblik, ki  se pojavijo v naravi ali  kot izvir človeškega uma ali duše .

Mentorica: Majda Rajnar Kralj

(Skupno 55 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost