Select Page

Prejšnji teden v mesecu marcu (19., 21. in 22.) smo imeli drugi razredi kulturni dan. Prijazna knjižničarka v domžalski knjižnici nas je popeljala v pravljično sobo, kjer se je z učenci pogovarjala in jim tudi pokazala različna gradiva, ki so na voljo v tej knjižnici. Vse skupaj je popestrila z zanimivo pravljico. Ponovili so različne načine izposoje, o katerih so učenci že veliko vedeli. Izposojanje s knjigomatom pa so tudi izvedli. Nato so si navdušeno ogledovali nenavadne knjige, ki pa niso za izposojo. Seveda ne gre brez zanimivih igrač, ki so bile na voljo. Na koncu so iskali še pot v labirintu. Izmed vseh rešitev so bili izžrebani po trije srečneži iz vsakega oddelka, ki so dobili simbolne praktične nagrade. Vsi učenci pa so dobili tudi lična bralna kazala s povečevalno lupo in ravnilom.

Polni prijetnih doživetij smo se odpravili v šolo, kjer smo delo nadaljevali z izdelovanjem svojih domišljijskih bralnih kazal, ki jih bodo spominjala na ta zanimiv dan in bo branje še prijetnejše.

                                                                                                         Vodja kulturnega dneva

                                                                                                                     Irena Pirš

(Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost