Select Page

KULTURNA DEDIŠČINA

Na delovno soboto, 2. 2. 2019, smo imeli drugošolci kulturni dan. Namenili smo ga kulturi in naši kulturni dediščini.
Učenke in učenci so v šolo več dni prinašali različne stare predmete. Nastal je razredni muzej dragocenih predmetov. Ogledali smo si jih in se pogovorili, čemu so bili predmeti namenjeni, kakšni so danes ali pa jih zaradi drugačnega načina življenja sploh ne uporabljamo več.
Ker je pred nami slovenski kulturni praznik, smo se pogovarjali tudi o Prešernu in njegovih delih. Na izročkih smo si ogledali Prešernovo rojstno hišo in v njej razstavljene predmete iz časa Prešernovega življenja. S pomočjo šablon smo izdelal zibelko, kakršno smo videli na izročkih in jo dekorativno opremili.
Kulturna dediščina je del nas, del naše družbe, zato jo moramo spoštovati, ohranjati in obnavljati.

Zapisala in fotografirala Aleksandra Starin

(Skupno 103 obiskov, današnjih obiskov 1)