Select Page

V oktobru (16., 17. in 23.) so imeli učenci kulturni dan v Slovenski filharmoniji v Ljubljani. Po uvodnem razgovoru v učilnici in malici, smo se odpeljali v Ljubljano. Po kratkem sprehodu po Kongresnem trgu ter občudovanju tamkajšnjih zgradb, smo vstopili v filharmonijo. Tam nas je pričakala prijazna gospa Aleksandra Korbar. Po razgovoru o filharmoniji, petju, glasbilih…, smo poslušali del vaje tamkajšnjega pevskega zbora in nato še orkestra. Zatem smo odšli še v prostore, kjer imajo shranjena tolkala. Le-te nam je na hudomušen način predstavil tolkalec iz orkestra. Na boben pa so otroci lahko še pobobnali. Polni lepih spominov iz glasbenega sveta smo se odpeljali nazaj v šolo, kjer smo se pogovorili o tem, kar smo doživeli. Za konec jih je v šoli čakala še grška pripovedka Pevec in delfin.

 

                                                                                                         Vodja kulturnega dneva:

                                                                                                                      Irena Pirš

(Skupno 484 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost