Select Page

V torek, 8. 3. 2016 ter sredo, 9.3. 2016 smo imeli z učenci 6. in 7. razreda OŠ Domžale kulturni dan. Najprej smo se odpravili v Cankarjev dom na koncert »Z glasbo v vesolje«, se tam udobno namestili, saj nas je potem Orkester Slovenske filharmonije popeljal v vesolje, kjer smo na krilih glasbe poleteli med planete. Največ navdušenja je v dvorani doživela glasba iz filma Vojna zvezd, ki bo učencem prav zagotovo še dolgo ostala v ušesih.

Drugi postanek pa smo po malici imeli v Mestnem muzeju, kjer so si učenci ogledali razstavo »Vsaka kaplja šteje«. Tema razstave je postavljena zaradi praznovanja Ljubljane kot Zelene prestolnice Evrope 2016. Učenci so z aktivnim sodelovanjem ter velikim zanimanjem sodelovali tudi v posebni muzejski eksperimentalni sobi, kjer so spremljali različne in poučne  eksperimente z vodo.

 Jana Lamberšek Starbek, vodja kulturnega dne

 

 

(Skupno 125 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost