V sredo, 16. 10. 2019

Ogled simfonične matineje v Cankarjevem domu in iskanje sledi srednjeveške Ljubljane

Kratka vsebina in cilji kulturnega dne:

• Učenci bodo na simfonični matineji Čudoviti svet glasbil prisluhnili orkestru Slovenske filharmonije. Moderator bo Boštjan Gorenc-Pižama.
  • Učenci bodo na sprehodu po mestu Ljubljana spoznali sledi srednjeveškega mesta. S pomočjo slikovnega gradiva si bodo lažje predstavljali, kako je srednjeveško mesto nastajalo in se spreminjalo. Pot jih bo vodila po Starem, po Mestnem in po Novem trgu. Predstavljeno jim bo srednjeveško pristanišče na Ljubljanici, mestno obzidje, mestna hiša, kruharna, javno kopališče.

Zbor učencev pred šolo ob 8.15 (s seboj potrebujete pisalo in podlago za pisanje)

Odhod v Ljubljano ob 8.30

Prihod pred šolo ob 13.40

Cena prevoza in vstopnine (9,5 eur + stroški prevoza) bo prišteta položnici za malico