Select Page

V sredo, 13. 2. 2019

Voden ogled Ljubljanskega gradu

(Po poteh cesarja Friderika III. Habsburškega) in

ogled simfonične matineje v Cankarjevem domu

 

Kratka vsebina in cilji kulturnega dne:

  • Učenci bodo na simfonični matineji slišali sedem znanih glasbenih del, ki so pogosto na koncertnih sporedih, pojavljajo pa se tudi v različnih filmih..
  • Skupina se bo na vodenem ogledu seznanila z obrambno funkcijo gradu in življenjem v njem. Učencem bo predstavljena zgodovinska vloga mesta in gradu ter njuna povezanost. Spoznali bodo tedanje navade ter razdeljenost družbe na različne sloje, katerim sta pripadala tudi določen način oblačenja in bonton. Spoznali bodo heraldiko v kapeli sv. Jurija, ki je pomemben del slovenske kulturne dediščine. Ogled se bo zaključil z ogledom filma o zgodovini ljubljanskega gradu in vzponom na razgledni stolp.

 

Zbor učencev pred šolo ob 8.20

Odhod v Ljubljano ob 8.30

Prihod pred šolo ob 13.40

Cena prevoza in vstopnine (8,5 eur + stroški prevoza) bo prišteta položnici za malico

(Skupno 181 obiskov, današnjih obiskov 1)