Select Page

Obisk Muzeja novejše zgodovine Slovenija in

ogled simfonične matineje v Cankarjevem domu

 

Kratka vsebina in cilji kulturnega dne:

  • Učenci bodo v Linhartovi dvorani CD spoznali različne jazz latino ritme v izvedbi solistov in Big Banda RTV Slovenija pod taktirko Lojzeta Kranjčana.
  • V Muzeju novejše zgodovine bodo učenci deležni vodenja po stalni razstavi in delavnice z naslovom Dešifriranje sporočil. Tu bodo podrobno spoznali nemški šifrirni stroj Enigmo in njegove kriptografske značilnosti, po katerih slovi. Imeli bodo priložnost sami dešifrirati dve šifrirani besedili; eno celo s pripomočkom za ročno dešifriranje, ki so ga uporabljali vse do izuma Enigme.

 

Zbor učencev pred šolo ob 7.40

Odhod v Ljubljano ob 7.50

Prihod pred šolo ob 12.50

Cena prevoza in vstopnine (8 eur + stroški prevoza) bo prišteta položnici za malico.

(Skupno 145 obiskov, današnjih obiskov 1)