Select Page

Po malici smo se z učenci odpravili v Ljubljano, kjer smo v Cankarjevem domu prisluhnili komentiranemu koncertu za mlade poslušalce GLASBENO KRALJESTVO ŽIVALI.

Povezovalec Andrej Rozman – Roza je s tekstom poslušalce popeljal v svet klasične glasbe, plesalci iz društva Harlekin pa so s pomočjo koreografinje Ane Vovk Pezdir predstavili s plesi. Dirigent Mitja Dragolič je s taktirko vodil Simfonični orkester Slovenske filharmonije.

Ob poslušanju so učenci spoznavali in utrjevali orkestrski zvok, osnovne elemente glasbe, nekatere glasbene pojme ter inštrumentalne skupine. Nekaterim učencem smo preko predstave omogočile, da so prvič v živo videli in slišali te skupine glasbil in simfonični orkester.

Predstava je bila učencem všeč.

Zapisala učiteljica Anita Tancik

(Skupno 55 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost