Select Page

Prešernov dan, slovenski kulturni praznik, praznujemo osmega februarja. Na ta dan je leta 1849 umrl naš največji pesnik France Prešeren.

Prešeren je iz leta v leto vse bolj navzoč v slovenskem narodu, pa tudi v širšem evropskem prostoru. Prešernove opredelitve pojmov, odnosov in razmerij med ljudmi bodo še dolgo navzoče med nami in nas bodo določale tudi v prihodnje kot narod v odnosu do drugih narodov, vse dotlej, dokler bomo kot narod hoteli obstajati.

Ravno zato je pomembno, da ta praznik praznujemo in omenjamo tudi v šoli.

V ta namen smo na PŠ Ihan v okviru slovenščine in knjižničnih znanj (KIZ) izvedli različne delavnice in prisluhnili radijski uri o kulturi.

Učenci 7. i-, 8. i- in 9. i-razreda so tako ustvarjali v delavnicah, vezanih na pesnika Prešerna in njegovo obdobje. Življenje in delo Franceta Prešerna so predstavili v obliki plakatov, pisali so pesmi, gazele in sestavili igro Sodobna Urška, ki jo bodo v prihodnje tudi poskušali zaigrati. Nastala je razstava, ki si jo lahko ogledate v avli in 1. nadstropju PŠ v Ihanu.

V sredo, 7. 2. 2018, smo kulturni praznik obeležili tudi s proslavo za vse učence od 1. do 9. razreda.

Nekaj utrinkov našega dela si lahko ogledate v fotogaleriji.

(Skupno 418 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost