Mepijevci Jure, Žiga M., Brin K., Dino, David, Laura, Leila, Miha, Aljaž, Sara, Nadja, Gregor, Žiga K., Brin S., Zala, Vigor in Jernej pridno trenirajo za končno odpravo, ki se nam bliskovito približuje.

Začeli smo dokaj pozno (v decembru), vendar zato priprave potekajo toliko aktivneje. Že več tednov zaporedoma se učenci Mepijevci ob četrtkih zbirajo pri učiteljici Mojci Kanduscher, ki jim posreduje znanja o prvi pomoči, tako da so postali že pravi mali veliki strokovnjaki za to področje.

mepi_005

Šest popoldnevov smo preživeli v družbi tabornikov. Na pomoč sta nam priskočila tabornika Teja Vezenšek in Blaž Petrovič. Oba sta tabornika vodnika že vrsto let in imata na tem področju veliko izkušenj. Blaž je učence poučil o orientaciji, uporabi zemljevida, kompasa ipd… Skupaj s tabornikom Matejem sta nam prikazala, kaj mora vsebovati taborniški – Mepijevski nahrbtnik, kako se opremo vanj smiselno zloži, učenci so postavili šotor. Zadnje srečanje (7. 4.) s taborniki pa je bila preizkušnja v orientaciji po Domžalah. Učenci so morali v skupinah po dva oz. tri prehoditi poti po določenih kontrolnih točkah, kar so vsi uspešno opravili. (poglejte: slikovno gradivo)

mepi_11_4_014

Izpeljali smo že nekaj kondicijskih treningov. Prvega v petek, 20. 3. 2015, ko smo se podali proti Svetemu Miklavžu nad Brdom. Po približno dveh urah hoje malo po cesti, precej po gozdnih stezicah gor in dol, da ni bilo dolgčas, smo v gozdičku ob cesti proti Dobovljam pomalicali in se obrnili nazaj proti šoli. Vračali smo se ob cesti in nato po sprehajalni poti ob Kamniški Bistrici. V štirih urah smo prehodili približno 11 km. (poglejte: slikovno gradivo)