Select Page

V ponedeljek, 11. 4., in v sredo, 13. 4., smo se četrtošolci podali na Motniško pravljično pot. Z avtobusom smo se pripeljali v Motnik, kjer nas je že pričakala ga. Irena Cerar in gdč. Nina Semprimožnik iz TD Motnik. V parku pod lipami smo se posedli in pričeli z našo potjo.

Ga. Irena Cerar nam je v parku povedala nekaj besed o Gašperju Križniku, zapisovalcu ljudskih pravljic, povedala nam je tudi legendo o polžu, strli smo eno uganko in se napotili proti muzeju pritlikavega nosoroga.

Na poti so nas spremljali čevlji, saj je bil Gašper Križnik po poklicu čevljar. V čevljih so se skrivale uganke. Z nekaterimi smo imeli kar nekaj dela, nekaj pa je bilo tudi takih, ki smo jih rešili hitro.

Ko smo prispeli na grad, smo se udobno namestili in prisluhnili pravljicam, ki nam jih je povedala Irena. Bila so nas sama ušesa! Čisto na koncu smo naš krasen dan zaključili s prav posebnimi igrami – Hitri pari in Čevelj v koš. Najbolj hitri in najbolj spretni pa so dobili tudi simbolične nagrade.

Vsi smo se strinjali, da smo se imeli lepo in da nam bo ta dan ostal v lepem spominu.

Petra Zupančič,

vodja dneva dejavnosti

(Skupno 169 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost