V četrtek, 25. 5. 2023, je za učence 3. razreda matične in podružnične šole potekal naravoslovni dan z naslovom Gozdna učna pot na Šumberk. Zjutraj smo se z malico v nahrbtnikih odpravili proti Šumberku. Po gozdni poti so nas vodili gozdarji, ki so nam razlagali mnoge zanimivosti iz življenja v gozdu, za katere nismo vedeli. Radi smo prisluhnili tudi pravljici o škratu Perkmandeljcu. Ves čas pa so nas spremljale table z lisičko. Na razgledni točki smo si s ptičje perspektive ogledali Domžale ter poiskali našo šolo. Pokukali smo v škratovo drevo, če so škratki morda doma. Vzeli smo si odmor za malico, ki je v gozdu še posebej teknila. Ves čas smo upoštevali gozdni bonton. V šolo smo se vrnili polni lepih vtisov.

Irena Pirš