V sredo, 13. 12. 2017, smo si predstavniki skupnosti učencev šole od 6. do 9. razreda v KD Franca Bernika ogledali film ČUDO. Vstopnice nam je podarila Zveza prijateljev mladine Domžale. Po ogledu filma smo strnili vtise:

• Meni je bil film zelo všeč, ker je imel veliko več zapletov, kot sem pričakoval. Na trenutke je bil žalosten, na trenutke pa zelo smešen in zabaven. Mislim pa, da je bilo bistvo filma: če tudi smo si drugačni, se moramo sprejeti. Če pa smo drugačni malo bolj od ostalih, ne smemo tega vzeti kot slabo, morda nam uspe dobiti veliko prijateljev. (Erazem)
  • Film se mi je zdel zelo dober, saj je bil podoben knjigi, a vseeno ne čisto enak. (Anamarija)
  • Film Čudo se mi je zdel zelo žalosten, saj je v filmu kar nekaj zelo žalostnih trenutkov, ob katerih bi kar zajokal. Poleg žalosti pa se mi zdi, da je film zelo poučen, saj te nauči, kako se moraš obnašati z malo drugačnimi ljudmi. (Zarja)
  • Vsebina filma Čudo se me je zelo dotaknila. Spoznala sem, da smo vsi po svoje posebni in tako drugačni od drugih, bodisi po videzu, prepričanju, razmišljanju, sposobnostih …, zato je edino prav, da drugačnost tako pri sebi kot pri drugih sprejmemo in spoštujemo. (Maša)
  • Film je poučen in zanimiv, ker ni važno, kako izgledaš, ampak kako čutiš. (Timi)
  • Film mi je bil zelo všeč, saj je bil zelo poučen. (Adriana)
  • Film mi je bil všeč, ker ne glede, kakšen si, si človek. Všeč mi je bil tudi zato, ker je bil vmes tudi smešen. (Žiga)
  • Film je zelo poučeni in zelo dobra je igralska zasedba. (Riena)
  • Film mi je bil všeč. Bil je zelo podoben knjigi. Prikazano je sprejemanje drugačnosti, najbolj zanimiv pa mi je bil zaključek. Sam knjige namreč še nisem prebral do konca in sem pričakoval malo drugačen konec filma. (Jakob)
  • Film Čudo se mi je zdel zelo čustven in poučen. Zame je sporočilo filma, da se moramo naučiti sprejemati drugačnost, ker videz ni vse.
  • Film je bil zelo žalosten. Dal mi je nov pogled na drugačne ljudi in kaj oni preživljajo. Sporočilo je bilo, da bi sprejeli drugačne in jih ne bi izločali iz družbe.
  • Film je name naredil velik vtis. Menim, da bi si ga morali ogledali vsi učenci.