Select Page

ZA LAS SMO IZGUBILI NASLOV DRŽAVNEGA PRVAKA V DEBATI

V soboto, 26. marca, je po letu in pol debat na daljavo, na Osnovno šoli Venclja Perka v živo potekalo državno tekmovanje za osnovnošolce iz debate. Na njem je sodelovalo 40 ekip. Ekipo sestavljajo trije debaterji, kar pomeni, da je sodelovalo kar 120 debaterjev. Debatirali smo na temo vesoljskega turizma. Na to temo smo se ekipa Osnovne šole Domžale, imenovano Vijolične zebre, ki jo sestavljamo prvi govorec Luka Izak Tasič, drugi govorec Val Majerle in tretji govorec Rok Felicijan, pripravljali približno en mesec. Pred tem smo imeli tudi pripravljalno debato tudi na šoli Venclja Perka. Za vse nas je bila debata v živo nova, a s tem še bolj zanimiva izkušnja, saj Val in Luka Izak debatirava prvo leto in sva tako imenovana »začetnika«, Rok pa debatiram drugo leto, a sem vse dosedanje debate debatiral na daljavo. Pri pripravi govorov za debato nam je še posebej pomagala naša predraga mentorica in šolska psihologinja Mira Marinšek, ki ji dolgujemo vse zasluge, saj je vse nas ona pritegnila in nam debato predstavila. Na tej debati smo skupno drugo mesto osvojili z manjšim grenkim priokusom zaradi poraza v finalu, proti ekipi Hakuna Matata, a pravzaprav noben od nas ni pričakoval uvrstitve v finale, tako da smo vsi veseli našega dosežka, tudi zaradi velike konkurence zelo izkušenih in izjemno dobrih debaterk in debaterjev. Naš skupni dosežek smo s piko na i posladkali še z izvrstnimi posameznimi dosežki, z devetim mestom Roka, petnajstim mestom Vala in sedeminštiridesetim mestom Luka Izaka. Val je bil med začetniki tretji, Luka Izak pa šestnajsti. Še enkrat bi se radi zahvalili naši mentorici in njenim pripravam.

                                                                           Debatna ekipa Vijolične Zebre, OŠ Domžale

                                                                           Luka Izak Tasič, Val Majerle in Rok Felicijan

(Skupno 288 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost