Select Page

V petek, 3. 4. 2015, smo v okviru Slovenščine za tujce, barvali zajčke in jajčka iz stiropora. Najprej smo se spoznali z najbolj poznanimi slovenskimi prazniki, nato so otroci povedali (in napisali) kaj oni počnejo med počitnicami. Otroke sem spodbudila naj povedo tudi kakšen praznik, ki je značilen za državo iz katere prihajajo. Večina jih živi v Sloveniji že tako dolgo, da se jih ne spominjajo, trije pa so nam vseeno našteli nekaj praznikov in vsi skupaj smo s nekaj novega naučili. Nato smo zaščitili mize, pripravili čopiče in tempera barve. Razdelila sem zajčke in jajčka in stiropora in začeli so z ustvarjanjem. Pri tem so vsi zelo uživali. Večinoma so se odločili pobarvati več kot en izdelek, prav tako so si vzeli kakšnega za domov. Dve uri sta minili kot bi mignil in bil je čas za odhod, čeprav bi vsi še ostali. Za figurice iz stiropora se zahvaljujem podjetju Jub d.o.o.

 

Izvajalka ur Slovenščina za tujce

(Skupno 78 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost