Select Page

V četrtek, 17. marca 2016 smo gostili g. Matjaža Mastnaka  univ. dipl. inž. gozd. sicer strokovnega sodelavca Arboretuma Volčji Potok.  Obiskal je naš sadni vrt in opravil nekaj nujnih rezov na našem sadnem drevju.  Povedal je, kako se za sadno drevje skrbi. Poudaril je, da je potrebno mlado  sadno drevje nekaj let dognojevati  v kolobarju okrog debla, poskrbeti, da ima drevo vrh, da imajo stranke veje dovolj prostora in poskrbeti za oblikovanje krošnje.

Učenci izbirnega predmeta okoljska vzgoja in učenci 3. razreda  so delo g. Mastnaka pozorno spremljali in neverjetno aktivno sodelovali. S pojasnjevanjem kaj in kako je potrebno kaj storiti, jih je vključeval v razgovor in delo. Učenci so navdušeno sledili.

Hvala za izčrpna navodila, opravljeno delo in prijeten pristop do nas vseh.

Mojca Kanduscher , učiteljica bio in koordinatorka ekošole

(Skupno 130 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost