V okviru Šolske skupnosti učencev, smo si v letošnjem šolskem letu zadali, da popestrimo okolico  naše šole. V ta namen smo skupaj s predstavniki skupnosti zbrali ideje, katere igre bi lahko narisali na dvorišče in jih nato izvajali pri druženju in kratkočasenju.
Tako so v poletnih mesecih nastale zanimive in poučne igre narisane z barvami za beton.
Za lažje razumevanje posredujemo imena in kratka navodila k sklopu posameznih iger oz. risb.

Igra 1: Po eni nogi skačemo po črkah in govorim imena sadja, zelenjave, ljudi ali živali.
Igri 2,3; Polž. Po eni nogi skačemo po poljih in si prisvajamo polja, na katerih lahko počivamo, ampak samo, če preskočimo vsa polja do sredine in nazaj.
Igra 4: Gosenica. Uporaba domišljije (poštevanka, črke, skoki, …)
Igra 5: Twister. Po poljih premikamo noge in roke.
Igre 6,7,8: Ristanc. Mečemo kamenček po vrsti, preskočimo vsa polja do 10 in se vrnemo na začetek. Igra se konča, ko zadenemo in preskočimo vsa števila.

Ter igre, s katerimi spodbujamo uporabo naravoslovnih in družboslovnih spoznanj.

Monika Grašič