Select Page

Po zaključeni obnovi šolske stavbe, ko šolskega ekovrta nismo mogli obdelovati zaradi gradbišča, so devetošolci in devetošolke, ki obiskujejo izbirni predmet okoljska vzgoja, zavihali rokave in z veliko delovno vnemo prekopali šolski vrt in pospravili ves plevel. Hišnika sta pripravila nov kompostnik in jesenska dela na vrtu so se v polnem teku začela. Krepki fantje so na novo postavili spiralno gredo, kamor so dekleta presadila že nekaj trajnih dišavnic. Ob ograjo vrta smo presadili tudi precej sadik sivke.

To so šele začetna dela na šolskem ekovrtu. Upamo, da nam bo vreme še v jeseni omogočilo nadaljnje delo, tudi z mlajšimi učenci, ki obiskujejo krožek šolski ekovrt. Veselimo se tudi novega “hotela za žuželke”, ki ga pripravljajo mladi tehniki in upamo, da bomo na vrtu kmalu dobili še vrtno učilnico.

Mentorica: mag. Katarina Vodopivec Kolar

(Skupno 66 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost