Select Page

V ponedeljek, 1. 2. 2016, smo imeli učenci od 2. do 9. razreda šolski parlament v avli šole. Tema letošnjega otroškega parlamenta je bila Pasti mladostništva. Za začetek smo se ogreli s socialno igro, kjer je vsak posameznik povedal svoje dobre lastnosti, s čimer smo krepili našo samopodobo. Po končani igri smo se razdelili v skupine in v vsaki smo na list napisali, kaj si mi predstavljamo kot pasti mladostništva. Skupaj z mentoricami smo nato izbrali teme, o katerih smo debatirali: droge, družba, anoreksija/bulimija, internet, kajenje … Predvsem smo morali poiskati vzroke, nevarnosti, kaj lahko naredimo sami, da se pasti izognemo, in pa rešitve te pasti. Po končanem delu je vsaka skupina določila poročevalca, ki je poročal o delu. Za konec sva vodji šolskega parlamenta, Svit Kos in Anamarija Berdajs, še povzela sklepe.

Svit Kos, 7. c

V četrtek, 4. 2. 2016, so se učenci OŠ Domžale, Matej Jerak, Timotej Nikič in Jaka Zvržina, udeležili medobčinskega parlamenta na OŠ Venclja Perka. Predstavili so delo našega šolskega parlamenta, nato pa skupaj z učenci ostalih šol v skupinah debatirali na temo pasti mladostništva in oblikovali sklepe, do katerih so prišli. Sledil je pogovor s pisateljico Deso Muck, ki je z učenci delila nekaj zanimivih dogodivščin njenega otroštva.

Mentorice otroškega parlamenta Petra Zupančič, Tjaša Kolenc in Jasna Zorenč

(Skupno 285 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost