Select Page

V četrtek, 16. 6. 2016, smo imeli 4. a, b in c razred planinski športni dan – pohod na Šenturško Goro pod Ambrožem. Z avtobusom smo se odpeljali do Komendske Dobrave, potem pa smo se peš podali po gozdni, markirani poti na omenjeni hrib, z nadmorsko višino 666,7 m.

Sonce nam je končno namenilo prijetne, tople žarke … Po vseh teh dneh dežja pa ga je bilo še vedno premalo, da bi povsem osušilo pot … Nekaterim je bilo prav super malo poskakati po rjavi podlagi …

Otrokom se je izlet zdel zanimiv, saj je bila pot zelo razgibana, poleg tega pa je bila krožna, tako da smo se po eni poti povzpeli na hrib, spustili pa po drugi. Vso pot pa smo obnavljali znanje o rastlinah in živalih. Videli smo kar nekaj gob, nabrali nekaj lisičk, opazovali drevesa, liste, okusili prve borovnice, presenetila pa nas je tudi kača belouška …

Cilj so vsi učenci brez večjih težav osvojili.

Zapisala: Mateja Podgoršek

(Skupno 203 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost