Select Page

V četrtek, 15. 10. 2015, in petek, 16. 10. 2015, so imeli učenci 5. a, b in c tehniški dan.

Obiskali so Menačenkovo domačijo, kjer so jim predstavili življenje in delo ljudi v starih časih. V stare čase so se povrnili tudi z izdelovanjem cvetja iz krep papirja.

V nadaljevanju so obiskali Slamnikarski muzej, kjer so jim predstavili razvoj slamnikarske obrti in industrije v Domžalah in okolici. Ogledali so si zanimive izdelke ter šivanje različnih slamnikov. Sami pa so se preizkusili v pletenju kit.

Ob zaključku tehniškega dneva so nekateri učenci odšli pod vodstvom razredničark po poti nekdanjih domžalskih slamnikarskih tovarn, drugi pa so se zaradi neugodnega vremena vrnili v šolo ter se pogovorili o nekdanjih slamnikarskih tovarnah.

Zapisala: Drja Erminio

 

(Skupno 126 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost