Select Page

V torek, 10. 11. 2015, smo imeli učenci 7. razredov tehniški dan. Šli smo v Muzej pošte in telekomunikacij, v Polhov Gradec, kjer smo imeli voden ogled. Predstavljeno nam je bilo delovanje pošte od prazgodovine pa vse do danes. Razlika med pošto danes in v prazgodovini je predvsem v tem, da so danes pošta in poštni uradi razširjeni po vsem svetu. Po ogledu dela muzeja, ki se navezuje na pošto, smo odšli še v muzej telekomunikacij. Tam smo si ogledali vse, kar je povezano s telefoni in telefonskimi centralami, ki so bile v uporabi v starih časih.

Po ogledu muzeja smo se udeležili različnih delavnic. Obiskali smo klasični sitotisk, kjer smo si pokrili oči in z otipom skušali odkriti, kaj je na sliki. Na funkcionalnem tisku smo izdelali nalepke in broške s posebnimi barvami, ki se pod vplivom toplote spreminjajo. Kako se izdeluje ekološka embalaža, so nam predstavili na delavnici o ekološki embalaži. Vpliv različne osvetlitve na barvo predmetov in zakonitosti mešanja barv, ki jih uporabljamo v medijih, smo spoznali na delavnici zaznavanja barv. Na delavnici vidimo, kam gledate smo izvedli meritve očesnih premikov pri treh učencih. Odšli smo še na 3D modeliranje, kjer nam je bilo predstavljeno virtualno okolje programa za 3D računalniško grafiko. Na delavnici 3D fotografije pa smo spoznali fotografsko tehniko anaglif. Video iz zraka smo s helikopterjem posneli na delavnici video iz zraka. Za konec pa so nam na delavnici 3D skeniranje in tisk predstavili še tehnologijo 3D skeniranja in 3D tiska.

V šolo smo se vrnili polni vtisov in zanimivih izkušenj.

 Poročilo napisal učenec 7. c: Svit Kos

(Skupno 158 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost