Select Page

V ponedeljek, 19. 10. 2015, smo imeli učenci 9. razreda tehniški dan. Zjutraj smo se z avtobusom odpeljali v Kranj do Srednje šole za elektrotehniko in računalništvo, kjer so nam pripravili zanimive delavnice. Na prvi smo izvedeli nekaj podatkov o šoli, ogledali smo si nekaj modelov, ki so jih izdelali in sprogramirali učenci (avtomatsko parkirišče, avtomatski stroj za rezanje žice, avtomatsko križišče), nato pa nam je profesor povedal še nekaj o programiranju. Na koncu smo se v programiranju lahko preizkusili tudi sami, dobili smo elektronske krmilnike, ki smo jih po navodilih profesorja sprogramirali. Na drugi delavnici smo merili in računali vrednost neznane frekvence, na tretji delavnici pa smo v že pripravljenem programu in po navodilih profesorja naredili svojo računalniško igro. Na koncu smo se v igranju le-te tudi preizkusili.

Zapisala učenka Urša Zevnik, 9. b

(Skupno 153 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost