Select Page

V ponedeljek, 23. 10. 2017, in v torek,  24. 10. 2017, so imeli učenci  5. a, 5. b, 5. c in 5. i tehniški dan.

Pod strokovnim vodstvom so si ogledali Slamnikarski muzej (ogled muzejske zbirke, prikaz pletenja kit in šivanja slamnikov) ter Menačenkovo domačijo (ogled notranjosti z etnološkim vodenjem,  ogled kiparske razstave kiparja Franceta Ahčina in likovnih del slikarja Branka Murka). V stari domačiji  so imeli tudi delavnico izdelovanja cvetja iz krep papirja.

V nadaljevanju so si ob krajšem  sprehodu ogledali nekaj lokacij nekdanjih domžalskih slamnikarskih tovarn.  Znanje o obravnavani temi so po povratku v šolo še nadgradili s pomočjo e-predstavitve slamnikarstva v Domžalah in okolici.

 

                                                                                                                                       Zapisala: Darja Erminio

(Skupno 142 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost