Select Page

Učenka 7. A razreda, Kika Szomi Kralj se je v petek, 19. januarja 2018, udeležila prestižnega mednarodnega tekmovanja EMONA na ljubljanskem konservatoriju. Elitno mednarodno žirijo je navdušila z izvedbo dveh skladb slovenskih avtorjev: Pesem predmestja priznanega slovenskega skladatelja Alojza Ajdiča ter Vrtiljak vesolja perspektivne mlade skladateljice Teje Merhar, ki je bila izbrana na natečaju študentov Akademije za glasbo v Ljubljani prav za prvo kategorijo klarineta tega tekmovanja. Slednjo skladbo je Kika zaigrala v krstni izvedbi tudi na zaključnem gala koncertu ob podelitvi nagrad v petek zvečer, katere se je tudi udeležila kot najvišje nagrajena glasbenica na tekmovanju – 7 članska mednarodna žirija ji je namreč soglasno podelila kar najvišjo možno oceno: 100 točk (povprečje ocen sodnikov), Zlato plaketo in Prvo nagrado.

Za ogrevanje pa se je konec novembra Kika s svojo ekipo, ki med drugimi vključuje učitelja klarineta Dimitrija Ledererja in korepetitorja Miha Nagodeta, podala v Novi Sad, kjer je bila prejemnica kar dveh nagrad na uglednem mednarodnem tekmovanju klarinetistov Anton Eberst: Druge nagrade ter Posebne nagrade za interpretacijo.

Čestitke za dosežen uspeh.

(Skupno 407 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost