V torek, 7. 6. 2016, nas je na OŠ Domžale obiskal Boštjan Gorenc – Pižama, prevajalec, komik in avtor knjige SLOLvenski klasiki. Obiskal nas je zato, ker smo učenci skozi vse leto pridno brali knjige za bralno značko. Njegov nastop je bil zanimiv, saj nam je koristi, ki jih prinaša branje, predstavil na zabaven način, obenem pa je povedal tudi nekaj šal in nas s tem pošteno nasmejal. Da pa bi se bolj približal naši generaciji, nam je predstavil preprosto igrico, v kateri smo preko znakov morali ugotoviti naslov knjige oz. dela, celo Zdravljico nam je predstavil na tak način. Predstavil nam je tudi svojo knjigo SLOLvenski klasik, v kateri je znana dela iz slovenske literature spremenil v zapise na Facebooku, oglase, pogovore v spletnih klepetalnicah ipd.. Čisto na koncu je Pižama na oder poklical zlate bralce, učence, ki so bralno značko vestno opravljali čez vseh devet let osnovne šole, dal jim je priznanja in podaril tudi knjigo. Po njegovem nastopu smo lahko odšli po avtograme. Nastop je bil zabaven in blizu naši generaciji, zato upamo, da nas naslednje leto Pižama spet obišče.

Hana Glumac 8.c

(Skupno 121 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost