Select Page

V sredo, 2. 12. 2015, smo se tekmovalci, ki bomo tekmovali za priznanje Zeleno pero, odpravili v Ljubljano, kjer smo si ogledali uredništvo Dela, d. d.

Pred šolo smo se zbrali ob 12.45 in se nato odpeljali proti Ljubljani. V uredništvu nas je pričakala Sonja Merljak, ki je tudi sama novinarka. Povedala nam je, da skrbi za področje šolstva, kar se zgodi v šoli, to ona zapiše in posreduje uredniku. Med drugim je povedala, da Delo, d. o. o, izdaja Delo, Dom in Ona plus. Vsak dan izdajo približno 32.000 izvodov časopisa Delo. Pri tem časopisu je posebnost ta, da je med največjimi na trgu (največji format lista), če ne največji. Razložila nam je, da je novinarski poklic najlepši poklic zato, ker novinarji ob svojem delu marsikaj novega izvejo in spoznajo veliko zanimivih ljudi. Vse članke, ki jih napiše novinar, kasneje pregledata lektor in redaktor. Ko je članek pripravljen, ga urednik uredi in je nared za časopis, ki bo naslednji dan že v kiosku. Kasneje smo se odpravili še v arhiv, kjer smo videli prvi izdani časopis Delo. Gospa nam je povedala še, da lahko zaprosimo za nek članek, ki ga nam pošljejo iz arhiva, seveda za plačilo.

Po koncu ogleda smo se odpravili proti Domžalam, vsi zagreti za pisanje člankov.

Anže Kovačič, 9. C

(Skupno 108 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost