V sredo, 6. 12. 2017, smo imeli četrtošolci kulturno dopoldne. Učenci iz Domžal smo se z vlakom, učenci iz Ihana pa z avtobusom, odpeljali v Ljubljano, kjer smo si v Lutkovnem gledališču Ljubljana, na Odru pod zvezdami, ogledali predstavo Kralj Matevžek Prvi.

Zgodba govori o komaj enajstletnem fantu, ki je po smrti očeta, kralja, zasedel prestol. Kljub poskusom, da bi vladal po lastni pameti in pravično, ni mogel mimo ministrov, ki so hoteli stvari voditi po svoje. Da bi naredil državo po meri ljudi, je ustanovil otroški parlament. Na odru so se tako formirala štiri otroška ministrstva in naši otroci so bili povabljeni k besedi.

V vlogo mladega kralja pa so se otroci z lahkoto vživeli, saj so jih odlični, dobro znani igralci, neprestano vključevali v igro.

Po predstavi smo se sprehodili po praznično okrašeni Ljubljani in tako začutili utrip prihajajočih praznikov.

Zapisala: Mateja Podgoršek