Select Page

Na delovno soboto, 11. 4. 2015, smo združili moči v poklon naši naravi. Ekopredstavniki vseh oddelkov, učenci, ki obiskujejo izbirni predmet okoljska vzgoja in mentorice ekokoordinatorke, smo 4. in 5. šol. uro izvedli čistilno akcijo šolskega okoliša.

Veseli smo, da letos v okolici šole ni bilo veliko odpadkov, kar pomeni, da se zavest občanov pri skrbi za naravo veča. Kljub temu smo napolnili nekaj vreč za smeti. Največ dela smo imeli v Češminovem parku, predvsem na hribu in za njim. Na žalost smo naleteli tudi na precej pasjih iztrebkov, na katere pogosto sprehajalci svojih ljubljenčkov pozabljajo!
Vsi smo na Zemlji samo gostje, zato je bil namen naše čistilne akcije predvsem ozaveščanje in medsebojno spodbujanje, da odpadki ne sodijo v naravo in da je naša dolžnost naravo čuvati. S tem smo aktivno počastili prihajajoči Dan zemlje, 22. 4. 2015.

Ekokoordinatorke

(Skupno 72 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost