Select Page

Šola se je tudi letos vključila v vseslovensko akcijo » Drobtinica…..«.

Že petnajst let ob Svetovnem dnevu hrane (16. oktober) z enodnevno kampanjo Drobtinica dopolnjujemo svoje  programe socialne pomoči otrokom iz socialno šibkejših okolij in slovensko javnost ozaveščamo o (ne)zadostni in/ali (ne)pravilni prehrani naših najmlajših – osnovnošolcev ter obenem vzpodbujamo čut solidarnosti z vsemi, ki so se znašli v stiski.

Velika  trgovska podjetja  v Sloveniji  izkazujejo svojo družbeno odgovornost tudi tako, da na različne načine prispevajo k uspešnosti  Drobtinice.  Ob tem nam donirajo kruh in druge pekovske izdelke. Z več kot štirimi tonami bodo  tudi letos pomagala  veliko otrokom.

Naša šola je imela stojnico v soboto, 14. oktobra 2017  med 8. In 12. uro v Merkatorju, ki nam je doniral kruh katerega smo prodali oz. zamenjali za prostovoljne prispevke  za šolski sklad iz katera bomo sredstva namenili za topel obrok otrokom iz socialno šibkih družin.

S to akcijo nam je uspelo zbrati sredstva za 105 toplih obrokov za učence naše šole, ki to potrebujejo.

Hvala trgovini Mercator d.d. in območnemu združenju RK, ker so nam akcijo omogočili.

 

                                                           Vodja akcije:. Mojca Kanduscher, učiteljica OŠ Domžale

(Skupno 104 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost